Home / çelik / Bina Güçlendirme

 

Bina güçlendirme çalışmaları ciddi önem arz eden bir konu, keza ülkemizin özellikle büyük şehirleri çarpık kentleşme ve standart olmayan inşaatlar sebebiyle ciddi tehlike altında, son yıllarda inşaat sektöründe ciddi reformlar yapılmış ve kentsel dönüşüm projeleri ile birlikte daha güvenli daha sağlam yerler inşaa ediliyor olsa da özellikle büyük şehirlerde hala fazlasıyla eski yapı ve mekanlar bulunmakta. Çoğu zaman bu yapıların yeniden yapılması ise ciddi masraflara sebep olduğu için bina güçlendirme çalışması en uygun çözümlerden birisi olacaktır.

Neden bina güçlendirmesi

Sıfırdan yapım maliyetlerinden çok düşük ücretlere bu çalışmayı yaptırabilir, dış doku yada iç dokuları revize ederek tam anlamıyla uygulama yapılacak alanın eski tasarım ve şeklinden vazgeçilmemiş olur, ülkemiz yüksek deprem bölgesi olarak adlandırılan bir konumda yer alıyor, özellikle marmara bölgesi bina güçlendirme alanında ciddi şekilde yatırım alması gereken bölgelerden birisi, bina güçlendirme çalışmaları ile olası deprem ve diğer afetlere karşın yaşam alanları daha güçlü bir şekilde dayanım gösterebilirler.

Bina güçlendirme çalışmaları

Bina güçlendirme çalışmaları yapının özelliklerine göre değişiklik gösterecektir, duvarların, taşıyıcı kolanların durumu temelin hangi şekilde oluşturulduğu, malzeme konum ve benzeri bir çok etken uygulama yapılacak yer hakkında edinilmesi gerekilen önemli bilgiler arasında yer alır. Güçlendirme yapılacak alanın uzman ekiplerimiz tarafından incelenip buna göre bir plan, program ve fiyat çalışması yapılması gerekir. İstanbul’da çelik yapı işlerinde ve bina güçlendirme alanında faaliyet gösteren firmamıza iletişim bilgilerinden ulaşabilir, uzman çalışma arkadaşlarımızdan sorununuz ile alakalı detaylı bilgi alabilirsiniz.

 
 

ÇAĞRI MERKEZİ

 

İsteğinize göre çit modelleri