Home / Çelik konstrüksiyon

 

Çelik konstrüksiyon yapı

Çelik Konstrüksiyon Yapıları öncelikle açıklamak gerekiyor, bu yapılarda tüm taşıyıcısı sistem çelik malzemeden üretilir, böylelikle daha hafif ve hızlı uygulanabilirliği olduğu için bir çok alanda tercih edilir. Özellikle ülkemizde çoğu yerleşim yeri yüksek derece deprem bölgesi alanlaında kurulmuştur, Çelik Konstrüksiyon ise böylesine alanlarda ciddi şekilde güvenli yapılar oluşturulması için kullanılan önemli sistemlerden birisidir.

Çelik konstrüksiyon türleri

Çelik konstrüksiyon sistemleri ağır ve hafif malzeme olarak ayırmak mümkündür, kurulum alanı daha geniş ve büyük sistemler için genelde ağır çelik tercih ediliyor olsa da atölye, küçük çaplı depo, prefabrik atölye ve benzeri yapılar için hafif çelikler kullanılmaktadır. Çelik konstrüksiyonu yalıtım konusunda ayırmak gerekirse, yalıtımlı ve yalıtımsız malzeme bulmanız mümkündür, bu müşterinin isteğine ve yapılacak, kurulacak olan yapıya göre değişiklik gösterecektir.

Firmamız çelik konstrüksiyon imalatı, çelik konstrüksiyon montajı ve çelik konstrüksiyon yapımı konusunda alanında uzman ekibi ile tüm çelik yapı sorunlarınıza çözüm üretmek için profesyonel bir şekilde çalışır.

Çelik konstrüksiyon imalatı, montajı avantajları

Çelik yapı diğer beton yapılara oranlara daha hafif olması sebebiyle özellikle deprem bölgelerinde depremde gerçekleşecek olan yüklerden daha az etkilenir. Bir çok yapı sistemine göre sağlamdır, imalatı, montajı ve yapımı hem kurulum faaliyetinde geçecek olan zamanda hemde maddi yönden tasarruf etmenizi sağlayacaktır, çelik konstrüksiyon tekrardan sökülebilir ve montajı farklı bir alanda gerçekleştirilebilir. Uzun ömürlü olması üzerinde bir den fazla kez işlem yapılabilmek en çok tercih edilmesini sağlayan sebepler arasında yer alıyor, en önemlisi de geri dönüştürülebilir bir sistemdir ve yapısında bir bozukluk olmadan, özelliklerini kaybetmeden tekrardan sahaya kazandırılabilir.

Teknik konulardan bahsetmek gerekirse, çelik konstrüksiyon deprem koşulları dikkata alınarak üretilir, taşıyıcı sistemde çoğu bağlantı aynı çelikde çelik civatalar ve diğer yardımcı araçlar ile sağlanır. Tüm çelik sistemler paslanmaya ve diğer aşındırıcı deformasyonlara karşın özel boyalar ile boyanır.

Firmamız çelik yapı üzerinde uzun yılların getirdiği bir deneyime sahiptir, çelik konstrüksiyon ev, çelik konstrüksiyon fabrika ile spor tesisleri, çelik sanayi yapılır, çelik fabrikalar, hangar, atölye, depo ve benzeri bir çok farklı alanda faaliyetimiz olmuş çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Eğer sizinde benzer alanlarda istediğiniz bir yapı için konstrüksiyon imalatı, montajı gibi konularda profesyonel bir desteğe ihtiyacınız varsa iletisim numalarımızdan bizlere ulaşabilir, alanında uzman kadromuzdan detaylı bilgi ve fiyat teklifi alabilirsiniz.

 
 

ÇAĞRI MERKEZİ

 

İsteğinize göre çit modelleri